Różne pomysły na upiększanie ściany

03.02.2023

Aktualizacja: 15.02.2023

Adrian Skotnicki firma remontowa Kraków

Adrian

ZADZWOŃ

Od pewnego czasu coraz popularniejsze stało się upiększanie ścian. Ściana w różnych kolorach już nie wzbudza zainteresowania, teraz aby być na czasie, każdy z naszych pokoi musi się wyróżniać. A jak? Najlepiej jest stworzyć niepowtarzalną ścianę, która będzie pasowała do wnętrza a przy okazji będzie się rzucać w oczy i spodoba się każdemu. Nie jest to trudne, wystarczy zapoznać się z naszymi propozycjami na upiększanie ścian.

Jesteśmy dostępni
Pon - Pt od 8 do 21

Malowanie żywym pędzlem

Jedną z naszych propozycji na ozdobienie ścian jest malowanie żywym pędzlem. Jest to metoda która polega na stworzeniu obrazu, który namalujemy elementami naszego ciała – zazwyczaj są to ręce i stopy. Niekiedy taki obraz tworzony jest na ścianie, na wodzie, kawie bądź ciele – wszystko to robi niesamowity efekt i inspiruje. Takie obrazy są bardzo dokładne, malowanie palcami pozwala na wykonywanie precyzyjnych ruchów. Ściana pomalowana tą metodą często wygląda jak pozostałość po chaotycznych zabawach małych dzieci, dzięki temu jest wyjątkowa.

Dekoracyjne malowanie ścian

Jeśli zależy nam na ścianie z delikatnym wzorem to zachęcamy wybrać dekoracyjne malowanie ścian. Otóż odpowiednio dobrany kolor ściany i połączenie kilku deseni sprawia, ze wnętrze posiada swój klimat, w którym chce się przebywać. Tutaj mamy do wyboru wykorzystanie arkuszy, naklejek i różnego rodzaju farb – wszystko tak naprawdę zależy od wymagań właściciela domu. Dekoracja ściany powinna być dobrana do wnętrza pokoju. Jeśli jest ono nowoczesne to najlepiej będą wyglądać figury geometryczne oraz proste kształty. Do salonów z antycznymi meblami warto zastanowić się nad naklejkami ptaków lub drzew. Ciekawie mogą również wyglądać liście zrobione z szablonów. Niektórym bardzo podoba się dekoracja stworzona technika przecierki z wykorzystaniem emulsji akrylowej. Taką nierównomierną powłokę można uzyskać za pomocą wilgotnej farby oraz takich narzędzi jak gąbka, rękawica, bawełniana ściereczka i zgniecionej gazety. Wszystko zależy od wybranej deseni.

Pomysły na malowanie ścian

Jeśli znudziła nam się zwykła pomalowana ściana, a ozdoby na niej nie podobają nam się to możemy w inny sposób wykończyć ściany zewnętrzne. Naszą propozycją na wykończenie ścian zewnętrznych jest położenie boazerii drewnianej lub plastikowej. Oba pomysły są dość oryginalne i tworzą wyjątkowy klimat pomieszczenia. Dla tych którzy lubią natura polecamy drewnianą boazerię. Natomiast dla tych, którym zależy aby ściany zachowały długowieczność polecamy plastikową boazerię – przy prawidłowym zamontowaniu i minimalnej konserwacji ten tym służy przez wiele lat. Takie wykończenie ścian zewnętrznych możemy zamontować przy pomocy kleju lub przybić do karkasu przymocowanego do ściany murowanej lub betonowej.

Artystyczne malowanie ściany

Taki sposób upiększenia ściany może być czasami bardzo drogi – wszystko zależy od ceny jaką zawoła artysta, którego zaprosimy do naszego mieszkania. Cena na pewno będzie również uzależniona od tego co będziemy chcieli aby było na ścianie. Artystyczne malowanie ściany stało się ostatnio bardzo modne, dzięki niemu mam gwarancję, że nikt inny nie będzie miał identycznego rysunku. Tak naprawdę możemy wymyślić wszystko, a artysta to namaluje. Możemy na ścianie stworzyć przepiękne portrety ludzi lub krajobrazów, mogą to być zwierzęta lub widoki. Bardzo ładnie wyglądają ogromne drzewa na wysokość ściany oraz znaki chińskie. Wiele osób twierdzi, że takie malowanie ścian, wzory które widzą są lepsze od tapet. To właśnie dzięki takiej sztuce nasz pokój staje się wyjątkowy i niepowtarzalny.

Warto dodać na sam koniec, że jeśli mamy w pomieszczeniu jakieś metalowe przedmioty, które chcemy pomalować np. karnisz to zastanówmy się nad malowaniem proszkowymOtóż ta forma malowania pozwoli nam uchronić przedmiot przed korozją, a nawet różnymi chemikaliami i wysoką temperaturą. Malowanie proszkowe polecamy wykorzystać również do malowania skrzynek energetycznych, ramy rowerowej, felgi, a nawet mebli.

Autor wpisu

Autor wpisu

Treść artykułu została przygotowana przez zespół ekipy remontowo budowlanej. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą, aby Twój remont mógł przebiec gładko - tak jak sobie o tym marzysz 🙂