Możliwości zabudowy

24.01.2023

Aktualizacja: 15.02.2023

Adrian Skotnicki firma remontowa Kraków

Adrian

ZADZWOŃ

Możliwości zabudowy jest wiele, obecni praktycznie wszystko można zabudować – wystarczy mieć wyobraźnie. Taka zabudowa pozwala ukryć to co nie chcemy aby było widocznie, pozwala dopasować przedmiot do mebli i całego wnętrza. Już nie ma tego problemu, że coś może nie pasować…jeśli coś się nie komponuje wystarczy to zabudować.

Jesteśmy dostępni
Pon - Pt od 8 do 21

Zabudowa kominka

Kominek w pokoju bardzo ładnie wygląda, dodaje ciepła i zdobi pomieszczenie. Jednak aby wszystko wyglądało jak najlepiej ważna jest również zabudowa kominka. Owa zabudowa musi być dobrze wykonana i dopasowane do całego wnętrza, powinna przyciągać wzrok i wzbudzać zachwyt. Mamy do wyboru zabudowę nowoczesną, rustykalną oraz klasyczną, wszystko może być wykonane z różnych materiałów i kolorów – tak aby całość pasowała do siebie. Najczęstszym materiałem, który wykorzystuje się do wykonania kominka to marmur, granit, piaskowce oraz łupki piaskowe i kamienne. Zdarza się, że marzymy o kominku z cegły i klinkieru, wszystko da rade zrobić.

Zabudowa przedpokoju

Jeszcze do nie dawna przedpokój był pomieszczeniem, na które nie zwracano tak wielkiej uwagi. Ot każdy z nas przebywał w nim dosłownie kilka minut i nie myślał o tym. Obecnie bardzo modne stały się zabudowy przedpokoju, które sprawiają, ze nawet takie pomieszczenie może wzbudzić zachwyt. Owa zabudowa zależy od wielkości przedpokoju, jednak mamy tutaj do wyboru szafki wiszące z podziałem, szafki na buty, małą garderobę i szafkę stojącą. Bardzo popularne stają się szafy wnękowe, dzięki którym panuje porządek i można w nich pomieścić bardzo wiele rzeczy. Takie szafy można zamówić na wymiar i dopasować do pomieszczenia.

Zabudowa garderoby

Garderoba to pomieszczenie, w którym przechowuje się odzież oraz czasami obuwie. Takie pomieszczenie staję się coraz modniejsze, najczęściej spotykane jest w domkach jednorodzinnych. Zabudowa garderoby powinna być tak stworzona aby miała jak najwięcej półek oraz i szuflad. Zastanówmy się również nad długością drążka, jak wiele mamy ubrań które musza wisieć? Przyda się również kosz i pojemniki na bieliznę. W garderobie przydatne jest również lustro, które pozwoli nam się przejrzeć w wybranym stroju.

Zabudowa pralki

Coraz częściej się zdarza, że w domu spotkamy się z pralką która jest zabudowana. Otóż zabudowa pralki jest świetnym rozwiązaniem wtedy, kiedy mamy mało pomieszczeń, a gdzieś musimy pralkę postawić. Dzięki zabudowie pralka nie będzie widoczna, a będziemy mogli z niej korzystać. Zabudowa pralki popularna jest w kuchni, wtedy całość dopasowuje się do mebli.

Zabudowa kuchenna

Kuchnia jest najpopularniejszym pomieszczeniem w domu, codziennie przebywamy tak co najmniej kilka razy, dlatego musimy być dopasowana do naszych potrzeb. Kuchnia powinna mieć swój charakter, może być odzwierciedleniem nas samych, dlatego warto pomyśleć o zabudowie. Zabudowa kuchenna to szereg szaf, szafek i blatu kuchennego, które razem współgrają i pasują do siebie. Dobrze dobrana zabudowa pozwala na uzyskanie większej przestrzeni oraz sprawia estetyczny wygląd kuchni. Planując zabudowę kuchenną zastanówmy się ile potrzebujemy szafek oraz szuflad. Pomyślmy czy potrzebne są nam stojaki na butelki oraz wieszaki. Warto przemyśleć również to, czy chcemy zabudować sprzęty kuchenne, czyli lodówka, gazówka, zmywarka itd.

Zabudowa telewizora

Od pewnego czasu stała się modna zabudowa telewizora. Jeśli mamy telewizor z płaskim ekranem jest to bardzo wygodny pomysł, telewizor możemy zbudować pod meble, a nawet go zamykać w szafce. Ogromnym plusem takiego rozwiązania jest brak zbierania się kurzu na całym telewizorze, jedynie wystarczy przetrzeć ekran. Niektórzy wolą zawiesić telewizor u góry na specjalnych listwach, to rozwiązanie jest również dobre. Taki sposób sprawi, że będziemy mieli więcej przestrzeni na dole, a jeśli mamy małe dzieci, to będziemy mieli pewność, że nie będą bawiły się telewizorem.

Zabudowa wnęk

Jeżeli mamy w domu wnękę w ścianie i nie wiemy co z nią z zrobić, to proponujemy pomyśleć nad jej zabudowaniem. Zabudowa wnęk sprawi, że uzyskamy dodatkowe miejsce na przechowywanie różnych przedmiotów. Jest to ogromny plus jeśli chodzi o zachowanie porządku, dodatkowe miejsce sprawi, że mniej przedmiotów będzie „walał” się po mieszkaniu. Warto zaplanować jak taka zabudowa będzie wyglądać, pomyślmy nad ilością półek, stelaży, szuflad i ścianek – co przyda nam się najbardziej. Wszystko zależy od tego, co planujemy tam przechowywać

Autor wpisu

Autor wpisu

Treść artykułu została przygotowana przez zespół ekipy remontowo budowlanej. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą, aby Twój remont mógł przebiec gładko - tak jak sobie o tym marzysz 🙂