Cyklinowanie

03.02.2023

Aktualizacja: 15.02.2023

Adrian Skotnicki firma remontowa Kraków

Adrian

ZADZWOŃ

Cyklinowanie to proces, który pozwala wyrównać i usunąć zanieczyszczenia i starych powłok lakieru z powierzchni podłogi. Do tego zabiegu wykorzystywane są różnego typu maszyny, jednak najgłówniejszą z nich jest cykliniarka.

Jesteśmy dostępni
Pon - Pt od 8 do 21

Cyklinowanie i cennik

Nie każdy wie ile kosztuje cyklinowanie. Cennik może się różnych w różnych firmach, dlatego warto przed wyborem zapoznać się z różnymi ofertami. W cenę można wliczyć przygotowanie podłoża oraz cyklinowanie bezpyłowe. Na pewno cena wzrośnie jeśli będzie to cyklinowanie desek pokrytych farbą olejną lub będzie to mozaika, bruk lub lamparkiet. Zapoznajmy się z ofertą różnych firm i podejmijmy właściwą decyzję,. Naszym zdaniem nie warto próbować samemu cyklinować, pozwólmy zrobić to fachowca.

Cyklinowanie parkietu

Cyklinowanie parkietu jest konieczne jeśli podłoga stała się brudna i matowa. Dzięki tej pracy, podłoga nabierze odpowiedniej gładkości i równości. Przy pomocy cykliniarki podłoga staje się czyściejsza i ładniejsza. Dobry sprzęt potrafi zdziałać cuda. Kolejnym etapem jest polerowanie, które wyrównuje różnice w obróbce brzegów oraz pozostałej powierzchni parkietu. Dopiero po tym etapie można zając się lakierowaniem lub olejowaniem. Warto zaznaczyć, ze przed przystąpieniem do pracy, należy ocenić stan parkietu i ustalić rodzaj wykończenia. Niekiedy podłoga wymaga podklejenia lub wymiany pojedynczych klepek – a to musimy zrobić przed rozpoczęciem cyklinowania.

Cyklinowanie podłóg i dobra cykliniarka

Dobre cyklinowanie podłóg zależy od dobrej cykliniarki, dlatego warto dowiedzieć się na co zwrócić uwagę podczas wyboru takiej maszyny. Otóż najpopularniejszym typem cykliniarki to cykliniarki taśmowe, które mają rozwiązanie na napięcie taśmy ściernej na bębnie szlifierskim za pomocą górnego napinacza. Owe maszyny są bardzo wydajne, mają dużą moc oraz dużą wagę. Mamy do wyboru również cykliniarki bębnowe, tzw. amatorskie, które mają system mocowania materiału ściernego, co jest mniej wygodne. Aby cyklinowanie podłóg było wykonane w 100% musimy użyć jeszcze szlifierki brzegowej, która dojdzie w każde miejsce podłogi. Pamiętajmy podczas wyboru maszyny, że różne typy mają zróżnicowany zasięg ramienia do szlifowania miejsc problematycznych, zwóźmy na to uwagę i wybierzmy najlepszą.

Samodzielne cyklinowanie podłogi

Jeżeli decydujemy się na samodzielne cyklinowanie podłogi to koniecznie przestrzegajmy kilku zasad. Po pierwsze regularnie kontrolujmy stan cykliniarki i jej czystość! Brudne kółka w maszynie mogą być powodem uszkodzenia powierzchni. Sprawdźmy również stan używania materiałów ściernych, nie mogą być nadmiernie zużyte. Wszystko co nadmiernie się zużyje może prowadzić do zniszczenia powierzchni lub maszyny, a to będzie wiązać się z kolejnymi kosztami. Jeśli usłyszymy dziwne odgłosy podczas pracy, wyłączmy maszynę i sprawdźmy – nie ryzykujmy –nawet małe uszkodzenie może narobić kłopotów.

Cyklinowanie parkietu

Cyklinowanie parkietu nie jest łatwym zajęciem, jeśli nie robiliśmy tego nigdy nie pchajmy się do tej pracy. Lepiej jest wynająć firmę niż coś zepsuć. Podczas cyklinowania warto zwrócić uwagę na odpowiedni dobór kierunków szlifu – nie można cyklinować tylko w jednym kierunku. Sprawdźmy również stan cykliniarki, musi być wszystko sprawne. Zwróćmy jeszcze uwagę na regulację tejże maszyny oraz na dobór prawidłowych materiałów ściernych.

Cyklinowanie parkietu i cennik

Coraz więcej firm oferuje cyklinowanie parkietu. Cennik jest różny w firmach, wszystko zależy od oferty, dlatego warto wybrać tą najodpowiedniejszą dla nas. Szukając dobrej firmy czasami warto zdać się na poleconą i sprawdzoną przez znajomego. Czasami warto zapłacić troszkę więcej, a będziemy mieć pewność, ze użyto dobrej cykliniarki i przyłożono się do tego.

Tanie podłogi i parkiety

Wykonanie parkietu, który posłuży nam długie lata, nie musi rujnować naszego budżetu, w trosce o jakość należy jednak być przygotowanym na duży wydatek. Inwestycja w najtańszą drewnianą podłogę może sprawić, że nawet wprawny cykliniarz nie będzie w stanie odrestaurować zniszczonego już po krótkim czasie podłoża. Przykładowo położenie efektownego, atrakcyjnego cenowo parkietu lamelowego znacznie ogranicza możliwości w zakresie renowacji. Tego typu podłoga ma niewielką grubość, nie może być zatem ani zbyt głęboko, ani zbyt często cyklinowana. Tanie parkiety mają grubość w granicach 10-14 mm, zaś usługa cykliniarska to ubytek 3-milimetrowej wierzchniej warstwy.

Bardzo niska cena parkietu z robocizną powinna zwrócić naszą uwagę i zmusić do zastanowienia. Świadczy bowiem o marnej jakości usług albo zastosowaniu materiałów najgorszej klasy. Oba te czynniki mają wpływ na efekt późniejszej renowacji.

Tanie podłogi i parkiety są podatniejsze na uszkodzenia, trudniejsze w utrzymaniu, to także wątpliwy sposób na oszczędność – częstsze odnawianie powierzchni, a po krótkim czasie i wymiana, wymagają sporych nakładów finansowych.

Autor wpisu

Autor wpisu

Treść artykułu została przygotowana przez zespół ekipy remontowo budowlanej. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą, aby Twój remont mógł przebiec gładko - tak jak sobie o tym marzysz 🙂