Szpachlowanie regipsów

06.02.2023

Aktualizacja: 15.02.2023

Adrian Skotnicki firma remontowa Kraków

Adrian

ZADZWOŃ

Prawdopodobnie każdy mężczyzna choć raz w życiu przymierzał się do szpachlowania, jednym na pewno udało się, a inni poddali się i wynajęli firmę. Warto poczytać o szpachlowaniu, może dzięki temu ułatwimy sobie pracę.

Jesteśmy dostępni
Pon - Pt od 8 do 21

Szpachlowanie regipsów – rozpoczęcie

Szpachlowanie regipsów można rozpocząć dopiero wtedy gdy będziemy pewnie, że nie wystąpią różne zmiany w płycie na skutek zmiany temperatury i wilgoci. Musimy również mieć pewność, że pomieszczenie nie będzie gwałtownie ogrzewane po zakończeniu szpachlowania, oraz musimy wiedzieć, że temperatura powietrza i płyt nie będzie niższa niż 5 stopni przez 2 dni przed i po szpachlowaniu.

Szpachlowanie i cena

Wiele osób decyduje się na wynajęcie firmy remontowej, wtedy mają gwarancje, że zyskają idealne szpachlowanie. Cena szpachlowania nie jest duża, jednak wszystko zależy od powierzchni. Wiadomo, że im większa powierzchnia tym i cena wyższa. Warto wybrać firmę sprawdzoną, najlepiej poleconą przez znajomego – warto również wcześniej zobaczyć wykonanie, czy nam się spodoba.

Szpachlowanie ścian, cennik

Jeśli wynajmujemy firmę remontową, to warto dowiedzieć się wcześniej jak wygląda idealne szpachlowanie ścian. Cennik firm jest różny, dlatego warto wybrać firmę sprawdzona, najlepiej poleconą przez znajomego. Po pierwsze zwróćmy uwagę w jaki sposób firma przygotowuję ścianę do szpachlowania. Ważne jest również gruntowanie i wyrównanie nierówności i dziur. Bardzo często zakłada się listy wykończeniowe, któ®e ułatwią pracę, a dopiero potem szpachluje.

Szpachlowanie płyt gk

Jednym z największych błędów, które wpływają na szpachlowanie płyt gk jest zamocowanie płyt bez szczeliny pomiędzy nimi. Brak tych szczelin powoduje brak miejsca na materiał, który musi wypełnić przestrzeń pomiędzy płytami. Owe szczeliny są bardzo ważne, jeśli ich nie będzie, nie zabezpieczymy dobrze sufitu, a siatki zbrojące nie uratują nas. Zwróćmy uwagę podczas szpachlowania, czy takie szczeliny są zrobione. Pamiętajmy również o zastosowaniu odpowiedniego materiału – musi być twardy i jednocześnie elastyczny.

Szpachlowanie płyt gipsowych

Aby szpachlowanie płyt gipsowych udało się, warto pamiętać o kilku ważnych elementach. Po pierwsze styki pionowe należy odpylić, a styki poziome oraz krawędzie cięte trzeba odpylić i zagruntować. Jest to konieczne i nie zapomnijmy o tym. Pamiętajmy również o tym, aby masę szpachlową nakładać – wciskając ją w spoinę. Potem musimy ją wyrównać i wtopić taśmę zbrojącą. Ważny jest również sposób przygotowania masy szpachlowej, trzeba masę delikatnie wsypać do wody i wymieszać – nie wolno mieszać szybko, w ten sposób skracamy czas przydatności.

Autor wpisu

Autor wpisu

Treść artykułu została przygotowana przez zespół ekipy remontowo budowlanej. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą, aby Twój remont mógł przebiec gładko - tak jak sobie o tym marzysz 🙂