Szpachlowanie
Aby szpachlowanie poszło nam zwinnie potrzebny nam będzie papier ścierny oraz benzyna ekstrakcyjna. Papierem ściernym należy zmatowić powierzchnie tam gdzie będzie ona szpachlowana oraz w jej obrębie. Do szpachlowania potrzebna będzie najlepiej plastikowa szpachelka, czasami bardziej przydatna okażę się szpachelka z dodatkiem włókna szklanego, która wyrówna mocne wgniecenia.
Szpachlowanie ścian
Szpachlowanie ścian nie jest trudne wystarczy znać podstawowe zasady nakładania warstwy szpachli. Po pierwsze warstwa musi być odpowiednio przygotowana, instrukcje znajdziemy na każdym opakowaniu. Po drugie, po nałożeniu pierwszej warstwy najlepiej jest kompresorem przedmuchać ja z kurzu lub wyczyścić powierzchnię rozpuszczalnikiem. Warto również dodać, że po nałożeniu szpachli należy odczekać do kilkudziesięciu minut, dopiero potem przystąpić do ścieranie niepotrzebnej ilości. Szpachel należy ścierać równomiernie, nie w jednym miejscu.
Szpachlowanie i cennik
Nie każdy wie ile kosztuje szpachlowanie. Cennik może być różny w rożnych firmach remontowych, dlatego warto przed podjęciem decyzji zapoznać się z różnymi ofertami. Cennik na pewno wzrośnie jeśli firma zajmie się przygotowaniem powierzchni oraz gdy powierzchnia będzie duża. Zwróćmy uwagę w jaki sposób szpachlowana jest ściana, w razie czego warto powiedzieć jeśli coś nam się nie podoba. Wiadomo, klient nasz Pan.
Szpachlowanie – ceny i wykonanie pracy
Aby być zadowolonym z wnętrza, warto wiedzieć jak wygląda idealne szpachlowanie. Ceny szpachlowania mogą się różnić, najlepiej wybrać sprawdzoną firmę remontową, poleconą przez znajomego. Jak poznać idealnie wyszpachlowaną ścianę? Musi być ona gładka i bez zgrubień. Po przejechaniu ręką nie wyczujemy nic, a przy zapalonym świetle będzie widać sam kolor, bez uwypukleń.
Szpachlowanie sufitu
Szpachlowanie sufitu nie jest trudne, wystarczy przeczytać kilka ważnych rad. Aby zaszpachlować płyty gipsowe, należy użyć masy szpachlowej. Po wyschnięciu należy całość przeszlifować. Pamiętajmy przy tym, że szpachlować można dopiero wtedy kiedy nie występują żadne odkształcenia płyt gipsowych. Pracę należy wykonywać gdy temperatura w pomieszczeniu to co najmniej 10 stopni.
Autor wpisu
Treść artykułu została przygotowana przez zespół ekipy remontowo budowlanej. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą, aby Twój remont mógł przebiec gładko - tak jak sobie o tym marzysz 🙂