Układanie płytek

06.02.2023

Aktualizacja: 15.02.2023

Adrian Skotnicki firma remontowa Kraków

Adrian

ZADZWOŃ

Choć nie jest to trudne zajęcie, warto wiedzieć o nim co nieco zanim przystąpimy do pracy. Układanie płytek pójdzie nam zwinnie jeśli będziemy mieć w zasięgu ręki wszystkie narzędzia oraz wiedzę związaną z układaniem płytek.

Jesteśmy dostępni
Pon - Pt od 8 do 21

Układanie płytek

Przed położeniem płytek należy sprawdzić stan powierzchni, na której będziemy układać płytki. Warto również określić technikę układania, czyli rodzaj, skład, grubość i sposób nakładania kleju. Układanie płytek powinno być dobrze rozplanowane, odpowiednio wcześnie powinniśmy znać ich ukierunkowanie na powierzchni oraz szerokość płytek ze spoinami. Obecnie mamy do dyspozycji bardzo dobre materiały, dzięki którym można wykonać okładzinę ceramiczna o wysokich parametrach. Aby nasza praca nie poszła na marne, pamiętajmy, że świeżo ułożonych płytek nie wolno zbyt wcześnie użytkować. Jeśli do wypełnienia spoin używane są fugi o kontrastowych kolorach, najpierw sprawdźmy czy nie brudzą płytek w sposób trwały – najbardziej narażony jest gres polerowany więc uważajmy.

Układanie płytek i cennik

Jeżeli wynajmujemy firmę do położenia płytek, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas ich prac. Otóż regularna i płaska powierzchnia wpłynie na prawidłowe układanie płytek. Cennik firmy na pewno wzrośnie jeśli okaże się, że powierzchnia wymaga skucia lub zeskrobania farby. Warto również sprawdzić czy podczas pracy uległy uszkodzeniu jakieś płytki, oraz czy wykonanie jest estetyczne i trwałe. Spoiny pomiędzy płytkami powinny być prostoliniowe i ładne. Jeśli będziemy mieli jakieś wątpliwości co do wykonanego zlecenia powiedzmy o tym i poprośmy o poprawienie lub obniżenie ceny.

Wykończanie wnętrz, a listwy podłogowe

Wykończanie wnętrz dotyczy między innymi listew podłogowych. Aby pomieszczenie miało swój efekt, listwy musza być odpowiednio dobrane. Ich zadaniem jest przede wszystkim maskować szczeliny pomiędzy podłogą i ścianą, ale przy okazji wpływają na wystrój pokoju. Dodatkową zaletą listew podłogowych jest to, że mogą ukryć cześć kabli, które są konieczne w mieszkaniu. Pamiętajmy, aby nasze wnętrze było ładne, wybierając listwy kierujmy się tym, aby pasowały one z pigmentem i fakturą posadzki. Nie mogą sprawiać wrażenia, że nie pasują do całości, najlepiej aby były w identycznym kolorze co podłoga.

Ceny układania płytek

Ceny układania płytek są różne, wszystko zależy od tego ile pracy jest w danym zleceniu. Wiele zależy również od wielkości płytek, jeśli są one duże lub bardzo małe to cena również idzie do góry. Pamiętajmy, aby przed położeniem płytek dobrze je obejrzeć – zdarza się że płytka jest nieco krótsza od pozostałych i wtedy nie będzie pasować do reszty. Pamiętajmy, że sklep nie rozpatruje zgłoszeń płytek już zamontowanych, dlatego trzeba to zrobić wcześniej. W zasadzie to zadanie należy do nas, a nie do firmy, która ma położyć tylko płytki. Jeśli chodzi o klej, warto zaczerpnąć opinii firmy. Najlepsze kleje są te renomowanych marek, ze szczególnym uwzględnieniem sposobu nakładania., grubości oraz czasu wiązania zaprawy.

Autor wpisu

Autor wpisu

Treść artykułu została przygotowana przez zespół ekipy remontowo budowlanej. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą, aby Twój remont mógł przebiec gładko - tak jak sobie o tym marzysz 🙂