Montaż kabiny prysznicowej
Przed przystąpieniem do złożenie kabiny prysznicowej, zalecamy zapoznać się z instrukcją montażu brodzika i syfonu. Wszystkie produkty powinny być w opakowaniu. Brodziki wyposażone są w gniazda montażowe wklejone w dno, do tego są nóżki, które pozwolą posadowić brodzik bez użycia elektroniki. Trzpień nagwintowany, dwie nakrętki kontrujące, nóżki i korek wkręcamy ręcznie w gniazdka. Następnie przechodzimy do montażu syfonu. Zazwyczaj mamy zaplanowaną średnicę odpływu 90mm, co sprawi szybki i sprawny odpływ wody. Nie zapomnijmy o wypoziomowaniu brodzika, ewentualne odchylenia korygujmy odchyleniami nóżek. Pamiętajmy aby uszczelnić brodzik silikonem – nałóżmy go na obie krawędzie w miejscu styku brodzika i ściany. Dopiero po uszczelnieniu brodzika możemy zamocować obudowę. Jeśli chodzi o kabinę prysznicową to należy na początku ustalić odległość listew przyściennych od zewnętrznej krawędzi brodzika. W zależności od typu kabiny, owe odległości mogą się różnić. Zaznaczmy również miejsca do mocowania listew do ściany, a potem wywierćmy otwory pod kołki rozporowe. Listwy przyścienne musimy przymocować kołkami montażowymi, a pozostałe elementy kabiny montujemy na posadzce. Po zamontowaniu listew, możemy postawić ścianki na brodziku i połączyć je za pomocą łączników. Następnym krokiem jest zamocowanie systemów jezdnych na drzwiach i umieszczenie drzwi w kabinie. Na sam koniec zabezpieczmy kabinę przez przeciekaniem wody – najlepsze będą uszczelki na zewnętrznych krawędziach drzwi oraz uszczelki z listwą magnetyczną na krawędziach wewnętrznych. Ostatnim krokiem jest założenie ograniczników, które podwalą ograniczyć zużycie systemów jezdnych. Montaż kabiny prysznicowej jest dość czasochłonny, jednak końcowy efekt zrekompensuje wszystko.
Montaż kabiny – nowa doświadczenie
Coraz więcej osób decyduje się na montaż kabiny samemu. Może to być ciekawe doświadczenie, a wiedzę jaką zdobędziemy możemy wykorzystać potem w innych pracach. Kabina prysznicowa składa się z przezroczystego szkła hartowanego zazwyczaj o grubości 6mm. Jeśli chodzi o drzwi prysznicowe to przesuwają się one na kółeczkach, które dzięki zastosowanej regulacji, umożliwiają odpowiednie ich wypoziomowanie. Warto zwrócić uwagę na to, czy drzwi przesuwają się cicho – jest to dodatkowy komfort. Sam montaż kabiny jeśli przeczytamy instrukcje montażu nie będzie taki trudny, jednak należy się stosować do instrukcji krok po kroku.
Montaż kabiny prysznicowej z hydromasażem
Montaż kabiny prysznicowej z hydromasażem nie jest trudny, niektórzy nawet mówią, że jest łatwiejszy od montażu zwykłej kabiny. Na początku należy przeczytać instrukcję montażu, a następnie przystąpić do działania. Zamontujmy brodzik i syfon, a następnie wypoziomujmy całość. Po zamontowaniu obudowy postawmy ścianki oraz drzwiczki. Wszystko należy bardzo dobrze uszczelnić, aby kabina nie przeciekała. Jeśli chodzi o panel prysznicowy to jest on łatwy w obsłudze, choć wygląda czasami dziwnie, nie ma w nim nic trudnego. Można go zamontować prawie w każdej łazience, obojętnie czy jest ona duża czy mała. Jedynym warunek dotyczy ciśnienia w instalacji – nie może być ono niższe niż bary. Jeśli woda jest ujmowana z własnej studni, to musimy zapewnić odpowiednie ciśnienie za pośrednictwem hydroforu – musimy o tym pamiętać. Panele do hydromasażu zazwyczaj są wykonane ze szkła, aluminium i tworzyw sztucznych, ostatnio coraz modniejsze stają się drewniane panele. Same dysze, które są sercem całego masażu pod prysznicem, są rozmieszczone pionowo, po parzystej liczbie, dają one niesamowite uczucie odprężającego masażu. Każdy panel prysznicowy posiada przybornik na mydło oraz kosmetyki, niektóre panele posiadają rozkładane krzesełko.
Wykończenie łazienek
Jednym z najmilszych a jednocześnie najtrudniejszym zadaniem w remoncie domu jest wykończenie łazienki. Dlaczego? Otóż trudno jest zdecydować się na to co chcemy aby w naszej łazience się znajdowało. Wykończenie łazienek będzie przyjemne jeśli podejmiemy konkretne decyzje. Jednym z najważniejszych elementów w łazience jest wanna lub prysznic. Najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest kupno wanny z prysznicem. Jeśli mamy mało miejsca w łazience pomyślmy nad prysznicem, który może mieć np. panel z hydromasażem. Jeśli chodzi o wybór umywalki o musi być ona praktyczna, natomiast bateria umywalkowa powinna pozwalać na oszczędność wody. W łazience powinny być również wieszaki, na które powiesimy ręczniki oraz szlafrok. Musi znajdować się pólka gdzie będziemy przechowywać przybory kosmetyczne i higieniczne.
Montaż wanny akrylowej
Zakup wanny to jeden z najprostszych kroków…gorzej jest z montażem wanny. Montaż wanny akrylowej jest dość skomplikowany, jednak jeśli poczytamy trochę na ten temat prawdopodobnie uporamy się z tym bez pomocy fachowca. Po pierwsze przed samym montażem powinniśmy sprawdzić czy wanna nie jest uszkodzona oraz czy posiada wszystkie elementy, które są wymienione w instrukcji. Nie powinno zdejmować się folii i tektury z wanny, można to zrobić dopiero po całkowitym zamontowaniu wanny do ściany. Jeśli chcemy obudować wannę akrylową kupmy specjalną obudowę lub pomyślmy o położeniu płytek. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie odprowadzenie wody do kanalizacji, a także szczelności instalacji wodno – kanalizacyjnej. Konieczne jest także wypoziomowanie podłogi, na której będzie ustawiona wanna. Dopiero potem możemy ustawić stelaż i umocować na nim wannę. Na sam koniec połóżmy osłonę lub obudujmy ją płytkami lub panelami, jednak pamiętajmy o tym, aby zostawić wnękę na stopy oraz rewizję.
Autor wpisu
Treść artykułu została przygotowana przez zespół ekipy remontowo budowlanej. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą, aby Twój remont mógł przebiec gładko - tak jak sobie o tym marzysz 🙂