Lubimy malować

02.02.2023

Aktualizacja: 15.02.2023

Adrian Skotnicki firma remontowa Kraków

Adrian

ZADZWOŃ

Samodzielne malowanie pomieszczeń stało się obecnie bardzo modne. Ten kto pomaluje sam pokoje może się tym pochwalić, a jego samoocena wzrośnie. Zaoszczędzone pieniądze można wydać na coś innego, wystarczy wiedzieć jak malować.

Jesteśmy dostępni
Pon - Pt od 8 do 21

Malowanie starych mebli

Ten kto choć raz pomaluje pokój, stwierdzi, że nie jest to trudne, a samo malowanie może sprawić ogromną satysfakcję. Aby tak było, musimy wszystko dobrze przygotować. Po pierwsze przed malowaniem pozdejmujmy wszystkie obrazy, zwińmy dywan oraz przesuńmy meble. Nie zapomnijmy przykryć podłogę folią malarską oraz poprzyklejać ją do listy lub podłogi – dzięki temu nic nie pobrudzimy. Jeśli zauważymy, że nasze ściany są dość brudne to przed malowaniem możemy przemyć je wodą z mydłem malarskim – powinno pomóc. Natomiast jeśli chodzi o szczeliny przy listwach podłogowych – to wypełnijmy je masą akrylową. Pamiętajmy również o tym, aby przed malowaniem zeskrobać szpachelką odpadającą farbę, a wszelkie ubytki w ścianie zaszpachlować. Samo malowanie jest dość przyjemne, jeśli mamy odpowiedni sprzęt. Zakupmy kuwetę gdzie będziemy nalewać farbę oraz dobry wałek. Przydatny będzie również pędzel, który pomaluje kąty, okolice okien i drzwi. Jeśli będziemy łączyli kolory, to naklejmy taśmę malarską w miejscu połączenia, to uchroni nas przed „wjechaniem” na drugi kolor.

Malowanie pokoju

Co jakiś czas mamy takie uczucie, że coś byśmy zmienili w naszym pokoju. Najprostszym rozwiązaniem jest przemalowanie pomieszczenia. Dlaczego najprostszym? Otóż, nie będziemy musieli kupować nowych mebli, które są droższe od farby – zmiana koloru ściany zmieni pokój. Malowanie pokoju może być bardzo miłe. Jeśli mamy grupę oddanych przyjaciół możemy poprosić ich o pomoc. Będzie to miłe spotkanie z pożytecznym zadaniem. Nie zapomnijmy o odpowiednim poczęstunku oraz muzyce, która zachęci do działania. Jeśli będziemy malować pokój w kilka osób, wato jest wyznaczyć zadania każdej osobie. Jedna z osób może malować jedną ścianę, kolejna następną. Inna osoba powinna dbać o porządek w pomieszczeniu oraz o materiały potrzebne w malowaniu.

Emaliowanie i malowanie mebli

Kiedy znudzą nam się meble, które stoją od wielu lat w naszym pokoju. Mamy do wyboru albo wydanie mnóstwa pieniędzy na nowe meble, które za jakiś czas znowu nam się znudzą. Albo przemalowanie starych mebli na inny, ciekawszy kolor. Malowanie mebli staje się coraz bardziej popularne, dzięki temu nasze antyki stają się jeszcze bardziej oryginalne, a my możemy je dumnie prezentować. Przed przystąpieniem do malowania musimy powierzchnię mebla oczyścić oraz zeszlifować. Zajmie nam to trochę czasu, jednak jest to podstawowy punkt związany z malowaniem. Następnie możemy nałożyć pierwszą warstwę emalii i pozostawić meble do wyschnięcia. Przed drugim malowaniem, powinniśmy delikatnie przeszlifować mebel i odpylić. Malowanie mebli nie jest trudne, po prostu może być czasochłonne. Niektórzy malują dodatkowo ciekawe wzory, które jeszcze bardziej przykuwają uwagę.

Malowanie mieszkania

Kiedy przychodzi sezon urlopów cześć z nas zabiera się za malowanie mieszkania. Jest to najlepszy okres na remont, ponieważ mamy wtedy więcej czasu, dzień jest dłuższy, a farby szybciej schną. Pamiętajmy, że każdą pracę musimy bardzo dobrze przemyśleć i odpowiednio zaplanować. Zwróćmy uwagę również na jakość i właściwości farby – dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu i nerwów. Aby malowanie odbywało się w pewnym porządku warto wcześniej zainwestować w dobry sprzęt, który przyda się podczas remontu. Mowa tutaj o pędzlach – wąskim i szerokim oraz folii malarskiej. Nie zapomnijmy również o taśmie, która pozwoli przymocować folię do podłogi. Potrzeba będzie również szpachelka oraz skrobak trójkątny; na pewno skorzystamy z wiaderka oraz kuwety. Listwa lub patyk przy się do mieszania farby, a śrubokręt do ewentualnego odkręcenia gniazdek. Mając taki sprzęt można śmiało zabierać się za malowanie. Pamiętajmy o tym, a by pomieszczenie było dobrze zabezpieczone, a meble odsunięte lub wyniesione.

Wybieramy kolory do malowania ścian

Jeśli nie jesteście pewni, które kolory będą najlepsze do malowania ścian, to chętnie Wam doradzimy. Otóż przeciętnie nasycone kolory oraz te ciepłe powinny być zastosowane w pokoju dziennym. Mowa tutaj o odcieniach pomarańczy i moreli. Jeśli okaże się, że pokój dzienny jest dobrze oświetlony to możemy spróbować zastosować ciemne kolory, ale nie na wszystkich ścianach. W sypialni ściany powinny być pomalowane w ciełe i przyjazne dla oczu kolory – kolory jaskrawe odpadają, ciężko będzie zasnąć. Proponujemy jasne, pastelowe barwy.

Autor wpisu

Autor wpisu

Treść artykułu została przygotowana przez zespół ekipy remontowo budowlanej. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą, aby Twój remont mógł przebiec gładko - tak jak sobie o tym marzysz 🙂