Malowanie pomieszczeń przez ekipę remontową

02.02.2023

Aktualizacja: 15.02.2023

Adrian Skotnicki firma remontowa Kraków

Adrian

ZADZWOŃ

Jeśli marzy nam się remont mieszkania, a dokładnie przemalowanie ścian oraz sufitów możemy wynająć ekipę remontową, która zrobi to szybko i sprawnie. Pamiętajmy przy tym, że sam końcowy efekt wiele zależy od użytych materiałów – rodzaju farby i gatunku, jednak sam malarz musi również znać się na rzeczy. Dlatego najlepiej wybierać firmę, która jest sprawdzona przez znajomych, niższa cena nie powinna mieć większego znaczenia – ważne aby to był prawdziwy fachowiec

Jesteśmy dostępni
Pon - Pt od 8 do 21

Malowanie ściany

Firmy remontowe mają ogromne doświadczenie w swojej pracy, na pewno wiedzą, które produkty są najlepsze i które warto wykorzystać. Jeśli chodzi o malowanie ściany to choć na pierwszy rzut oka wygląda to prosto, to tak naprawdę trzeba się odpowiednio do tego zabrać. Po pierwsze trzeba przygotować prawidłowo podłoże pod farbę, a następnie przygotować farbę do malowania. Powinniśmy sprawdzić przyczepność starej powłoki malarskiej oraz jej porowatość. Natomiast farba powinna być dobrze wymieszana w opakowaniu, za pomocą płaskiej listewki. Firmy remontowe mają swój system malowania, zazwyczaj jeden pracownik maluje jedną ścianę, a drugi następną. Duże ściany najwygodniej malować jest wałkiem, pracując ręką w górę i w dół, a następnie w lewo –prawo. Miejsca trudno dostępne zostaną pomalowane pędzlem.

Malowanie sufitu

Oprócz ścian warto pomalować również sufit, dzięki temu, nasze wnętrze będzie całkowicie odświeżone. Obojętnie czy to będzie robić firma, czy my sami powinniśmy znać kilka trików, które sprawią, że pomalowany sufit będzie wyglądał ładnie. Po pierwsze wszystkie rzeczy, które zostaną w pomieszczeniu musimy dobrze poprzykrywać , a dodatkowo zróbmy sobie czapeczkę z gazety, która uchroni nas przez spadająca farbą. Aby wygodnie pomalować sufit przyda nam się również drabina oraz rączka do wałka z długim kijem i kuweta. Malowanie sufitu zacznijmy od pomalowania pędzelkiem lub wałkiem do odcinania w narożach wszystkie kąty, do których wałek nie dojdzie. Pamiętajmy przy tym, aby taśmę malarską odkleić kiedy farba będzie jeszcze wilgotna. Dobrą radą jest to, iż pierwszą warstwę powinniśmy malować równolegle do ściany. Malujmy pasami 1m, na 1 m. Kolejna warstwa powinna być położona prostopadle do ściany. Malowanie sufitu powinniśmy zakończyć jednego dnia, dlatego tak zaplanujmy sobie cały dzień aby go skończyć.

Wykończenie ścian, a wybór narzędzi

Wykończenie ścian może być bardzo przyjemnym zajęciem. Wszystko zależy jak się do tego zabierzemy, bo oprócz farby ważne są tez narzędzia potrzebne do malowania. Firmy remontowe dokładnie wiedzą, który przyrząd najlepiej posłuży w malowaniu. I tak pędzel będzie najlepszy w przypadku malowania małych powierzchni na podłożach mineralnych oraz do nakładania farb o wysokiej lepkości. Samo gruntowanie powinno przeprowadzać się tylko za pomocą pędzla, dzięki temu będzie dokładnie wtarty grunt w podłoże. Jeśli chodzi o nakładanie wałkiem to jest to najlepszy pomysł na malowanie podłoży mineralnych, ze względu na prostotę i duża wydajność. Ale tu uwaga! – koniecznie trzeba pamiętać o nakładaniu farby w kierunkach krzyżujących się, tak aby pokryć wszystkie nierówności podłoża. Jeśli chodzi o malowanie mamy jeszcze do wyboru malowanie przez natrysk powietrzny oraz natrysk hydrodynamiczny. Obie metody są dość wydajne jednak wymagają specjalnego sprzętu.

Malowanie dachów

Jeśli chodzi o malowanie dachów to nie polecamy robić tego samodzielnie. Najlepiej jest wynająć firmę, która specjalizuję się w tego typu pracach. Aby pomalować dach powinniśmy mieć specjalne przyrządy, które pozwolą nam pracować na wysokości. Zazwyczaj jest to sprzęt alpinistyczny, który gwarantuje wytrzymałość. Owe firmy wykorzystują najnowsze technologie, które pozwalają na trwałe zabezpieczenia pokryć dachów wykonanych z blachy i dachówki., dlatego nie warto samemu próbować zająć się tym zadaniem, bo można tylko narozrabiać.

Malowanie ścian i cennik

Jeśli zamierzamy wynająć firmę remontową do pomalowania ścian, to na początku powinniśmy dowiedzieć się jakich cen możemy się spodziewać. Następnie zastanówmy się jaką farbę wybierzemy na malowanie ścian. Cennik który może zaproponować jedna z firm, może różnić się od innej firmy, dlatego warto przeglądać kilka ofert. Ale uwaga, ci najtańsi nie zawsze są najlepsi, dlatego warto popytać się znajomych którą firmę polecają. I tak, zazwyczaj za 1m2 ściany wynosi 7zł, ale wszystko zależy od wielkości pomieszczenia i wyglądu ściny.

Różne sposoby firm na wykańczanie ścian

Jeśli znudziła nam się zwykła biała ściana, to możemy ją pomalować na inny kolor. Jednak i owe pomalowanie może po pewnym czasie się znudzić. Na szczęście od pewnego czasu mamy inne sposoby na wykańczanie ścian. Bardzo popularna stała się przecierka, która sprawia, że kolor jaśnieje i pojawia się faktura. Przeciekę można zrobić samemu, wystarczy że miękkim pędzlem z długim włosem naniesiemy ruchami krzyżowymi farbę akrylową, a następnie po 15 minutach przetrzeć schnącą farbę ruchami okrężnymi, raz przy razie. Można użyć suchej flanelowej szmatki. Efekt jest niesamowity, a ściana bardzo oryginalna. Innym pomysłem jest struktura – czyli mieszanki szpachlowej lub np. tynku dekoracyjnego.

Autor wpisu

Autor wpisu

Treść artykułu została przygotowana przez zespół ekipy remontowo budowlanej. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą, aby Twój remont mógł przebiec gładko - tak jak sobie o tym marzysz 🙂