Sufit podwieszany i jego montaż

06.02.2023

Aktualizacja: 15.02.2023

Adrian Skotnicki firma remontowa Kraków

Adrian

ZADZWOŃ

Zrobienie sufitu podwieszanego nie jest trudne, wystarczy przymocować płyty gipsowo – kartonowe do konstrukcji nośnej. Owa konstrukcja składa się z wieszaków, łączników i kształtowników, które umożliwiają ustawienie powierzchni sufitu z rozpatrzeniem żądanej formy.

Jesteśmy dostępni
Pon - Pt od 8 do 21

Montaż i wykonanie sufitu podwieszanego

Montaż sufitu podwieszanego zaczyna się od wyznaczenie linii przebiegu, gdzie będą montowane profile przyścienne UD. Owa linia przebiegu montażu nada przyszły kształt zabudowy sufitu, taka czynność jest bardzo potrzeba i wygodna podczas dalszej pracy. Kolejnym krokiem jest montaż profili przyściennych UD, musimy je podkleić taśmą akustyczną i zamontować do wyznaczonych linii za pomocą kołków szybkiego montażu. Następnie zamontujmy profil główny CD do wieszaków kotwowych w odstępach i rozstawie określonym umiejscowieniem wieszaków. Dopiero potem do profilu głównego możemy zamontować profil nośny CD, a miejsca ich skrzyżowanie połączmy za pomocą łącznika krzyżowego do profili CD-CD. Kolejnym krokiem jest włożenie pomiędzy profilami wełny mineralnej a na sam koniec przykręcenie płyty gipsowo – kartonowej. Nie zapomnijmy o szpachlowaniu spoin, które są pomiędzy płytami.

Sufit podwieszany i montaż idealny

Każdemu zależy aby perfekcyjne wykonać sufit podwieszany. Montaż, częściowo jest uzależniony od prawidłowo wybranych rozwiązań systemowych, gdzie pewne elementy składowe są do siebie ściśle dopasowane i gwarantują, że sufit nie spadnie nam na głowę. Mowa tutaj oczywiście o profilach, taśmie akustycznej, wieszakach, wkrętach i płytach gipsowo – kartonowych. Owe rzeczy najlepiej kupić w jednym sklepie. Pamiętajmy, że rada doradcy technicznego jest również ważna, najlepiej przed montażem sufitu skonsultować nasze przemyślenia.

Montaż sufitów podwieszanych i potrzebne narzędzia

Aby montaż sufitów podwieszanych szedł nam sprawnie musimy zaopatrzyć się w potrzebne narzędzia. Przyda nam się poziomica, elektryczny wkrętach, wiertarka i młotek. Bardzo pomocny będzie mechaniczny podnośnik do płyt, kątowa szlifierka do cięcia profili oraz nożyce do cięcia metalu. Konieczny będzie również nóż do cięcia płyt kartonowych i nitownica do kołków rozporowych. Jeśli chodzi o materiały które potrzebne są aby zacząć prace to oczywiście metalowe profile, płyty kartonowo – gipsowe, kołki rozporowe, wkręty samogwintujące do metalu i wkręty samogwintujące do płyt.

Podwieszane sufity i montaż

Przed rozpoczęciem pracy, warto wiedzieć jak montować podwieszane sufity. Montaż nie jest trudny jednak wymaga przygotowania się pod względem narzędzi oraz wiedzy. Najpierw powinniśmy wyznaczyć przebieg i zamontować profile. Końcowym etapem jest mocowanie płyt gipsowo –kartonowych, które najlepiej przykręcić wkrętami samogwintującymi co 25cm. Owe wkręty nałóżmy na końcówkę wkrętaka elektrycznego i przewierćmy profil i płytę jednocześnie. Pamiętajmy, aby główka wkręconego wkrętu musi być lekko „zatopiona” w płycie.

Sufity napinane i cennik

Nie każdy wie, że coraz bardziej popularne w domu stają się sufity napinane. Cennik montażu tych sufitów zazwyczaj jest ustalany indywidualnie, po obejrzeniu pomieszczenia. Cała produkcja i montaż nie jest trudny, a całość gwarantuje praktyczność i efektywność wyglądu sufitu. Warto również dodać, że owe sufity są łatwe w umyciu, sa odporne na uderzenia oraz nie rozciągają się.

Autor wpisu

Autor wpisu

Treść artykułu została przygotowana przez zespół ekipy remontowo budowlanej. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą, aby Twój remont mógł przebiec gładko - tak jak sobie o tym marzysz 🙂