Zabudowy w mieszkaniu

07.02.2023

Aktualizacja: 15.02.2023

Adrian Skotnicki firma remontowa Kraków

Adrian

ZADZWOŃ

Jednym z najlepszych pomysłów, które pozwalają zakryć niektóre urządzenia w domu są zabudowy, które sprawiają, ze całe wnętrze jeszcze bardziej pasuje do siebie, a urządzenia są niewidoczne. Takie zabudowanie jest dobrym pomysłem aby coś ukryć, a jednocześnie mieć w domu. Obecnie bardzo wiele urządzeń można zabudować, może to być pralka, lodówka, piekarnik oraz wanna.

Jesteśmy dostępni
Pon - Pt od 8 do 21

Zabudowa pralki

Jeszcze do niedawna pralka stała w łazience i psuła cały wizerunek pięknej łazienki. Na szczęście stworzona świetną opcję zabudowy pralek, dzięki której można zakryć pralkę, a jednocześnie z niej korzystać. Zabudowa pralki może idealnie dopasować się do ciągu półek w łazience lub nawet w kuchni. Pralki do zabudowy umieszczane są pod blatem, a ładowane są z przodu. Sam front pralki zakryty jest otwieraną maskownicą, która pasuje do całego pomieszczenia. Wiele pralek do zabudowy posiada specjalne wycięcie w dolnej części frontu, które umożliwia montaż cokolika.

Zabudowa łazienki

Kiedy mamy dużą łazienkę, jedynym problemem który możemy mieć, to ten jak rozmieścić meble łazienkowe oraz wszystkie urządzenia. Gorzej niestety będzie z małą łazienką, w której oprócz podstawowych urządzeń które muszą być, musimy umieścić również inne potrzebne rzeczy, które się przydadzą. I choć może znajdziemy na wszystko miejsce, to może to wyglądać nieciekawie…na szczęście jest rozwiązanie – zabudowa łazienki. Dzięki temu pomysłowi, nasza łazienka może wyglądać ładnie, a jednocześnie pomieści wiele rzeczy… Nie zapomnijmy o wygospodarowaniu trochę miejsca na szafki, gdzie będziemy trzymać ręczniki oraz przybory toaletowe.

Zabudowa wanny

Wanna jest jednym z ważniejszych elementów, który musi zaleźć się w łazience. Nie każdy jednak przywiązuje wagę do tego, aby wanna ładnie się prezentowała. W wielu domach, wanna stoi i szpeci. Dlaczego? Otóż brakuje jej zabudowy, która upiększy wannę i całe wnętrze. Zabudowa wanny może być kupiona w sklepie, wtedy będzie pasować do wanny – jest ona metalowa i zazwyczaj w kolorze wanny. Może być także zrobiona z glazury i wtedy będzie pasować do całego wnętrza. Taką zabudowę z glazury można zrobić samemu, wystarczy przygotować aluminiowe profile, płytę kartonowo – gipsową oraz glazurę. Wymierzmy odpowiednio profile i zamontujmy je wzdłuż wanny. Następnie dotnijmy płytę kartonowo – gipsową i przymocujmy wkrętami. Na sam koniec zagruntujmy płyty i przyklejmy glazurę. Podobnie możemy zabudować umywalkę oraz WC. Pamiętajmy aby wszystko co chcemy zabudować czyli np. wanna oraz umywalka powinny być zabudowane w tym samym materiale. Jeśli chodzi o koszu na bieliznę lub pralce to możemy również pomyśleć o ich zabudowie w kolorze naszych mebli łazienkowych.

Wykończenie mieszkania

Wykończenie mieszkania nie tylko dotyczy malowania ścian oraz kładzenia paneli lub glazury. Trzeba pomyśleć o zabudowie różnych urządzeń, które nie muszą być widoczne ale są potrzebne w domu. Mowa tu oczywiście o lodówce, pralce lub kuchence, ale nie tylko. Czasami warto zabudować balkon i mieć gwarancje, że opady atmosferyczne nas nie dotkną. Zabudowany balkon odstrasza złodziei i zabezpiecza przed włamaniem. Dodatkowym plusem jest ogrzewanie mieszkania oraz zmniejszenie hałasu. Oprócz balkonu można pomyśleć o zabudowanych szafach, które są teraz na czasie. One również mają wiele plusów – mają wiele miejsca, nie zbiera się na nich kurz, mogą być z lustrem oraz są proste w utrzymaniu. Tak naprawdę można wiele rzeczy zabudować, wystarczy zastanowić się nad tym jak chcemy aby wyglądało wnętrze naszych pomieszczeń.

Autor wpisu

Autor wpisu

Treść artykułu została przygotowana przez zespół ekipy remontowo budowlanej. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą, aby Twój remont mógł przebiec gładko - tak jak sobie o tym marzysz 🙂